Jděte na to chytře: Mistrovství práce s informacemi
Často je největším rozdílem mezi úspěchem a neúspěchem způsob, jak pracujeme s informacemi. Nejde jen o jejich množství, ale hlavně o to, jak rychle je dokážeme pochopit, uspořádat, spojit je do souvislostí a efektivně předat dál. Když zvládneme tohle jsme v předstihu – v byznysu, v osobním životě, i v každodenním rozhodování.
INFORMACE - víš, co potřebuješ vědět?
Ty správné informace nejsou jen nějaká fakta, která si někam, byť sebepořádněji, uložíme. Jsou to živé soubory našich poznávání a pozorování. Mít je, a ještě umět použít ve správný čas na správné místě, vyžaduje velké umění. A jsou obrovskou konkurenční výhodou.
Opravdový leader je ten, kdo ví, jak to dopadne dřív, než to začne
Jeho klid v každé situaci pramení z jeho důvěry ve své schopnosti, ve schopnosti jeho teamu. Pramení ze znalosti situace, příležitostí i překážek, které ho čekají nebo mohou nastat. Není to prázdné sebevědomí vybudované na minulých výsledcích. Je to důvěra v jeho schopnost vhledu, porozumění a dobré orientaci v podmínkách.
Na vrchol zkratky nevedou
Vítězit s pokorou nebo prohrát se ctí. Vždy se něco naučit. Přestat se vymlouvat na podmínky nebo jiné lidi. Chtít se stát z nadšeného amatéra úspěšným profesionálem. To je PREDATORCODE. Sportovní přístup k životu vhodný pro ty, kteří na sobě chtějí makat.
Být králem je touhou všech mužů
Pokud získají lidé moc, kterou Král má - určovat Směr, Cíle, Hranice a Kritéria pro Odměny a Tresty dříve než dozrají, stanou se z nich “Jen Tyrani” , Slaboši dohánějící si svoji neschopnost manipulací s druhými.
UČ SE OD NEJLEPŠÍCH MISTRŮ
Vítězit s pokorou nebo prohrát se ctí. S pokorou k tomu, že mé vítězství mi částečně umožnilo i štěstí, které odhalilo soupeřova slabá místa, nebo to, že soupeř byl tentokrát jen hůře připraven. Se ctí, když vím, že jsem do zápasu dal doopravdy to nejlepší, čeho jsem byl v ten okamžik schopen, že jsem boj nevzdal dřív, než zaznělo poslední zvonění. Vím zas o kousek víc, na co stačím, ne co zatím ne a co se potřebuju naučit, nebo vycvičit. Obojí je dobrý konec.
ZAČNI S OTÁZKAMI U SEBE, NEŽ SE PUSTÍŠ DO DRUHÝCH
Lidé rostou z výzev, které zvládli i z těch, které zatím nezvládli, pokud jsou ochotni na sobě dál pracovat.
Rozumíme si. Dokážeme i spolu-pracovat?
Krize vždy ukáže pravdu o nás obou a i o všech zúčastněných. Zvládnutá krize posiluje vztahy, naopak nezvládnutá je ničí. Malá krize – nedorozumění se snáze zvládá. Můžeme se v nich naučit i to, co nám poslouží ve velké krizi, kdy na sebe narazí už naše hodnoty nebo zásady, nebo dokonce to, že se naše cíle rozchází. Je moudré krizi i nedorozuměním předcházet otevřenou komunikaci.
PRAVDU MÁM JÁ. Určitě ne ty
Čím víc jste přesvědčeni o správnosti svého názoru, tím méně svět kolem sebe pozorujete. Bráníte se změnám, jinému, aktuálnějšímu, moudřejšímu pohledu na svět. Jiným myšlenkám postupům a jiným názorům – pohledům na svět.
Zásadní rozhovor
Umět říkat i nepříjemné věci tak, aby je druhá strana plně akceptovala, zaujala k nim konstruktivní stanovisko a změnila to, co je třeba s plným nasazením to je úspěšný zásadní rozhovor.